top of page

Sağlık için lojistik.

Sağlık sektöründe uzman kalite güvence ekibimizle hizmet verdiğimiz tüm alanlarda uluslararası standartların sağlandığını garanti ediyoruz. Sürekli Kalite eğitimleri ile oluşturduğumuz “Kalite Güvence Zihniyeti” iş kültürümüzü tanımlıyor. Sadece en yüksek kalite standardında hizmet sunmakla kalmıyoruz, aynı zamanda sürekli olarak yeni ve yenilikçi hizmet konseptleri hazırlayarak da başarıyoruz.

Kalite Güvence

nhl-7B2A7602.jpg

KALİTE

Müşterilerimizin güveni başarımızın temelidir.

GMP (İyi Üretim Uygulamaları)

Sağlık Bakanlığı tarafından 2017 yılında yayınlanan yeni yönetmelik ile hizmet tanımımız “Üretim Yeri” olarak güncellendi. Otorite tarafından onaylanmış GMP belgeli tesislerimizde uluslararası standartlar kapsamında gerekli olan tüm koşulları sağlıyoruz. 

Kalite Doküman Yönetim Sistemi (QDMS)

Dünya üzerinde yürütülen dijitalleşme akımı kapsamında kalite yönetim sistemi standartlarının gerektirdiği faaliyetleri çevre dostu bilincimiz ile QDMS üzerinde entegre ettik. Doküman Yönetimi, Sapma Takip Yönetimi, Değişiklik Kontrolü, Düzeltici Önleyici Faaliyetler, Aksiyon Planlama, İzleme ve Takip Yönetimi, İç Denetim, Yönetim KPI Raporlama başlıkları altındaki süreçlerimizi tüm çalışanlarımızın katılımı ile sistem üzerinden yönetiyoruz.

Mesul Müdürlük Hizmeti

Beşeri İlaç ve Hayvan Sağlığı ilaçları kapsamında her iki tesisimizde Eczacı ve Veteriner ekiplerimiz ile “Mesul Müdürlük” hizmeti sağlıyoruz.

984 sayılı Ecza Ticarethaneleriyle Sanat ve Ziraat İşlerinde Kullanılan Zehirli ve Müessir Kimyevi Maddelerin Satıldığı Dükkanlara Mahsus Kanun

15 Haziran 2022 tarihli 31867 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren "Ecza Ticarethaneleri Ve Ecza Ticarethanelerinde Bulundurulan Ürünler Hakkında Yönetmelik"

"22 Ekim 1999 tarihli 48196 sayılı T.C. Sağlık Bakanlığı ilaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü Genelgesi ilaçlar ve Ecza Deposunda Bulundurulan Ürünler ile ilgili iyi Dağıtım Ve Muhafaza Uygulamaları Kılavuzu"

​T.C. Sağlık Bakanlığı İyi İmalat Uygulamaları (GMP) Kılavuzu

İyi Dağıtım Uygulamaları (GDP) WHO ve EU GDP 94/C 63/03

​İyi Üretim Uygulamaları (GMP) ICH Q7, ICH Q10, EU GMP

İyi Klinik Uygulamalar Kılavuzu (GCP) ICH E6 and EU GMP annex 13

​İyi Otomasyonlu Üretim Uygulamaları (GAMP) uygulamalarına göre valide edilmiş Bilgi teknolojileri Sistemleri

​Food & Drug Administration (FDA) 21 CFR 820 (kalite sistemleri), 21 CFR 211 (Bitmiş ürünler için GMP)

Takip edilen Mevzuat ve Dış kaynaklı Dokümanlar

bottom of page