top of page

Sağlık için lojistik.

Entegre Çözümlerimiz

ENTEGRE ÇÖZÜMLER

Tüm ihtiyaçlarınızı tek bir çözüm altında topluyoruz.

Promosyon Lojistiği

İlaç sektörünün en önemli operasyonlarından biri olan, direk müşterimizin iç müşterilerine dokunan bir operasyon olan promosyon yönetimi, bu hassasiyet ile konusunda uzman personellerimiz ile yürütülmektedir. Mümessillerin ihtiyaçları doğrultusunda gelen siparişleri sizin adınıza en süratli, hatasız ve hasarsız şekilde kargoya teslimata hazır hale getiririz. Promosyon malzemesinin mümessile zamanında ulaşması direk satış aktivitesini etkileyeceğinden teslimat süresinde en hızlı çözümü sağlıyoruz.

Standart değil, ihtiyacınıza uyan lojistik çözümler.

Size Kazandıracaklarımız

 • Sürecin ayrıntılı dokümantasyonu

 • Yönetmeliksel gerekliliklere uygunluk

 • GMP koşullarına göre numunelerin üretimi / etiketlenmesi

 • Farmasötik numunelerin depolanması, gönderilmesi ve taşınması

 • Belgelerin arşivlenmesi

 • Raporlama

nhl-7B2A2185.jpg

Klinik Araştırma Ürünleri Depolama ve Lojistik Yönetimi

Klinik araştırma ürünleri lojistiği kendine özgü operasyonel ve yönetmeliksel gereklilikleri olan bir hizmettir. NHL olarak, bu ürün grubu için son derece verimli hizmetler sunuyoruz çünkü sadece ürünlerin stok yönetimini sağlamıyoruz, aynı zamanda etiketlemeden ürün paketlenmesine, dokümantasyona ve bilgi akışının tam yönetimine kadar tüm süreci optimize ediyoruz.

Klinik araştırma ürünleri küçük partiler halinde üretildiğinden, nakliye sırasındaki kayıplar veya depolama ve nakliye koşullarının uyumsuzluğu çalışmanın başarısı için önemli etkiye sahip olabilir. NHL, depolama ve dağıtım hizmetlerinin yürütülmesine ilişkin en yüksek kalite ve güvence standartlarını uygulamaktadır.

Numune Ürün Yönetimi

Sağlık Bakanlığı numunelendirme süreci; Tesislerimizde üretimi yapılan her ürün için müşterimizin talimatlarında tanımlı koşullar doğrultusunda ve miktar kadar ürün numuneye ayrılıp,  WMS (Depo Yönetim Sistemi) üzerinden stok yönetimi yapılmaktadır.

İlaç firmaları, sağlık hizmeti sağlayıcılarına ürünlerinin örneklerini satış pazarlama fonksiyonları kapsamında temin etmektedirler. Bu süreçte yasal gerekliliklere uymak ve dağıtım sürecinin şeffaflığını ve izlenebilirliğini sağlamak için bakanlık yönetmelikleri doğrultulusunda numune ürünler karekodlanıp, üretim ve satış bildirimleri bakanlık sistemine gönderilmektedir.

Numune Ürün Süreci

 • Sürecin ayrıntılı dokümantasyonu

 • Yönetmeliksel gerekliliklere uygunluk

 • GMP koşullarına göre numunelerin üretimi / etiketlenmesi

 • Farmasötik numunelerin depolanması, gönderilmesi ve taşınması

 • Belgelerin arşivlenmesi

 • Raporlama

Numune ürün yönetimi altında 2 farklı alan için numune sürecini müşterilerimiz adına yürütüyoruz.

imha operasyonları yönetimi

İmha Operasyonları Yönetimi

Tüm imha süreçlerini işinizi kolaylaştırmak adına sizin yerinize biz yönetiyoruz.

Sizin tesislerinizde depo ya da nakliye operasyonlarını sizin adınıza biz yönetiyoruz.

Fabrika depolarında dedike ekiplerimiz, gerekirse sistemsel alt yapımız ile ambalaj/hammadde, üretime sipariş hazırlama, ihracata ve iç piyasaya ürün hazırlama operasyonları yönetimini müşterilerimiz adına sağlıyoruz. Bu operasyonlardaki performansımızı tanımlı KPI kriterleri ile raporluyoruz.

In-House Operasyon Yönetimi

Fabrika Depo Operasyonları Yönetimi 

Müşteri Deposunda Nakliye Operasyonları Yönetimi

Depo operasyonlarını kendileri yöneten müşterilerimizin, kendi depolarında tüm nakliye operasyonları sorumluluğunu üstleniyoruz. Bu sayede ürünleriniz NHL deneyimi ve güvencesi ile ecza deposu/ambarlara teslimat limitleri dahilinde en hızlı şekilde teslim edilmektedir.

Aşılara Özel Lojistik Yönetimi

Aşılar, teknik spesifikasyonları gereği GDP standartlarında depolanması, etiketlenmesi ve dağıtılması gereken sağlık ürünleridir. Bu hassasiyet ile oluşturduğumuz entegre soğuk zincir operasyon yönetimiyle ürün güvenlik zincir kırılmadan uzman ekiplerimiz ile aşı operasyonunu baştan sona yönetiyoruz.  

Aşı operasyonlarınızda size uygun bir çözümümüz var.  

• Soğuk zincir +2/+8 °C depolama

• Müşteri beklentisi doğrultusunda ürünün kendi rejimindeki alanlarda ya da sekonder ambalajlama koşullarında karekodlama

• Valide edilmiş araçlar ile aktif taşıma ya da valide edilmiş straforlar ile pasif taşıma

• Sağlık Bakanlığı tesislerinde devletin satın aldığı aşıların müşterimiz adına uzman ekiplerimiz ile karekodlanması ve ATS (Aşı Takip Sistemi) sistemi üzerinden bildirimlerinin yapılması

Hastane Ürünleri Dağıtımı

Hastane lojistiği süreçlerinde yeni gelişen yönetmelikler doğrultusunda, ürünleriniz Devlet Malzeme Ofisi (DMO) tarafından merkezi olarak alınıp, ilaç firmalarından ise ürünlerin hastane bazlı dağıtılması beklenmektedir. Ürünlerinizi doğru zamanda, doğru miktarda, doğru hastaneye taşıyarak hasarsız bir şekilde raflara yerleştirmek ve ilaçların sürekli olarak raflarda bulunabilir olmasını sağlamak başlı başına bir iş… Tüm bu operasyonların lojistik süreçlerini sektör beklentileri ve kalite standartlarına uygun şekilde gerçekleştirmek ise NHL’nin görevidir. NHL olarak, sağlık sektörü ürünlerinin, üretim bandından raflarda yerini alana kadar ki lojistik süreçlerini güvenle yönetiyoruz.

Türkiye'nin tüm hastanelerine NHL ile ulaşın.

Sarf Malzeme Tedarik Yönetimi

NHL olarak, sarf malzeme katagorisine giren koli, strafor, buz aküsü, streç film, bant, etiket, bundle gibi ürünleri sizin adınıza tedarik zinciri yönetimini sağlıyoruz.

Sarf malzemelerinizin satın alımı, takibi ve yönetimi iş yükünden kurtulmak mı istiyorsunuz?

Lojistik ihtiyaçlarınızı nasıl çözeceğimizi keşfedebilmeniz için size adım adım yol gösterebiliriz.

Nasıl yardımcı olabiliriz?

nhl-7B2A7973.jpg

Dijitalleşen dünyaya katkı sağlayan lojistik çözümleri ile tanışın.

Teknoloji Çözümleri

Her türlü ERP sistemi ile entegre olabilen WMS (Depo Yönetim Sistemi) yazılımımız sayesinde lojistik süreçlerdeki tüm adımları sistem üzerinden yönetip, stok doğruluk oranını en üst seviyede tutuyoruz. ​

 SAP, Oracle, Logo, JD Edwards vb.

Sistemler Arası Entegrasyon

ITS yönetimi için geliştirdiğimiz in-house yazılımımız ile Sağlık Bakanlığı sistemine direk entegre olarak çalışıyoruz.

ITS (İlaç Takip Sistemi) Yönetimi

ÜTS yönetimi için geliştirdiğimiz in-house yazılımımız ile Sağlık Bakanlığı sistemine direk entegre olarak çalışıyoruz.

ÜTS (Ürün Takip Sistemi) Yönetimi

bottom of page